آیا قرارداد شراکت لازم است ؟

آیا  قرارداد شراکت لازم است ؟

آیا قرارداد شراکت لازم است ؟

این سوال نشانه دغدغه افراد در زمان راه اندازی یک کسب و کار جدید است سوال و دغدغه خوبی است لاکن به جهات مختلف افراد عادت دارن در آغاز کارها از این حساسیت ها داشته باشن ولی در یک فرآیند ذهن خودشون رو راضی می کنن که چه ضرورتی دارد که ما قرارداد بنویسیم ما دو دوستیم یا رفیقیم با هم بزرگ شدیم، خیلی سال هست همدیگر رو می شناسیم و به هم اعتماد داریم و می دونیم داریم چه کار می کنیم. نتیجه این فرآیند ذهنی می شود اینهمه اختلافات و دعواهای بین شرکاء که عمده شراکت های افراد در بین دوستان و آشناها و اقوام است. وقتی که مشکلی در روابط مالی و اجرایی شرکت ها پیش میاد خواسته یا ناخواسته پای این مطالب رو به فضای خانوادگی می کشانیم و در اکثر موارد دیگر دو طرف هم اگر ول کن ماجرا باشند دیگران نمی گذارند.

همینجا به صراحت می گم که برای شراکت جز اعتماد و شناخت نکات بااهمیت بیشتری هم وجود دارد.

اساس یک شراکت توافق افراد بر یک برنامه همکاری مالی، اداری و مدیریتی است و تا افراد شکل و شیوه دقیق و برنامه ذهنی خود را با مصادیق مشخصی پیش رویشان هماهنگ نکنند و در جزئیات مهم با هم توافقی نداشته باشند خطر اختلاف در شراکت و ناپایداری و بی دوامی آن قطعی است.

یک مثال : در شراکت ها هر یک از طرفین توانی دارد یکی کاربلد است و دیگری سرمایه دارد یا امکانات …. و وقتی این دو در کنار هم قرار می گیرند به طور طبیعی سرعت و رشد کار و توسعه آن بیش از حالت انفرادی خواهد بود بعد از گذشت مدتی از فعالیت یکی از طرفین که در جهت تجربه و کار برای خود نقش بیشتری در پیشرفت کار دارد احساس می کند که از قبل فعالیت وی دیگری من غیر حق دارد بهره مند می شود و این آغاز اختلاف است.

درست است که عمده شراکت ها تاریخ مصرف دارد ولی اگر ما در ابتدای شروع کار با برنامه زیزی و تقسیم کار صحیح شراکت خود را عملی کنیم و تلاش کنیم که با استفاده از مشاوره ازکارشناسان امر موضوعات را بشناسیم و با شفافیت در مورد آنها توافق کنیم دیگر در هر حالتی لااقل یک سند و قراردادی هست که ملاک رفع اختلاف فی مابین باشد.

توصیه ما: در شریک شدن فقط اعتماد و شناخت و سرمایه و کاربلدی نقش تعیین کننده ندارد بلکه شکل و نوع توافق در مسائل مهم همچون تامین سرمایه، تقسیم کار، حسابداری و حسابرسی، مدیریت کار، مالکیت معنوی و … مسائل مهمی است که باید نسبت به آن توافق صورت پذیرد لذا تلاش کنیم که دوام شراکت و فعالیت اقتصادی ما همچون اعتماد روز اول، باقی و بادوام بماند نه با یک بی تدبیری و ساده انگاری به سمت اختلاف پیش رویم.

آیا قرارداد شراکت لازم است ؟, قرارداد شراکت, قرارداد شراکت بین دو نفر, قرارداد شراکت در کار, قرارداد شراکت کاری, قرارداد شراکت مغازه, قرارداد شراکت نامه, قرارداد مشارکت در ساخت, قرارداد شراکت در مغازه, قرارداد شراکتی, قرارداد شراکت در سرمایه گذاری

,

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو