اولین قدم در پیش فروش و یا پیش خرید آپارتمان

اولین قدم در پیش فروش و یا پیش خرید آپارتمان

امروزه دیگر ساخت بنا به مانند سایر جنبه‌های زندگی بشر، به سبک و شیوه سنتی نیست. تنگناهای مالی، پچیدگی‌های فنی و مهندسی، هدر رفتن وقت و انرژی در پیگیری های اداری و غیره، اقتضاء می‌نماید تولید ساختمان به صورت انبوه و به وسیله متخصصان این حرفه صورت پذیرد. از سوی دیگر، مسکن ساز، نیاز به سرمایه دارد که یکی از بهترین شیوه‌های تهیّه سرمایه، «پیش فروش» است که جویندگان ساختمان هم از آن استقبال می‌کنند. زیرا از این جهت که پرداخت قیمت به طور اقساط می‌باشد، فرصتی برای تهیّه آن دارند. همین نیاز دو سویه باعث رونق و رواج گسترده انبوه سازی و پیش فروش ساختمان در سراسر جهان شده است.

هر فعالیتی که گسترش می‌یابد، احتمال ایجاد اختلال در روند و جریان آن نیز بیشتر می‌شود. ارتباط بین سازنده(پیش فروش) و متقاضی ساختمان ( پیش خریدار)،  از لحظه انعقاد قرارداد پیش فروش آغاز و تا زمان تحویل ساختمان و تنظیم سند رسمی و حتی پس از آن ادامه می‌یابد. این دوره طولانی ارتباط حقوقی در معرض آسیب‌ها و اختلالاتی است که اگر به خوبی مدیریت و تنظیم نشود، ثمره‌ای جز بروز اختلاف و در نهایت، طرح دعاوی متعدد و پی در پی در مراجع قضایی و نیز آسیب دیدن طرفین و نظام اقتصادی کشور به ویژه در بخش مسکن نخواهد داشت. امری که متأسفانه امروزه در کشورمان شاهد آن هستیم و در واقع یکی از مشکلات دستگاه قضایی نیز به شمار می‌آید. وجود پرونده‌های متعدد حقوقی و کیفری بعضاً با چند هزار مالباخته، شاهد این مدعاست.

در واقع، به دلیل عدم اطلاع از مقررات دقیق در این عرصه، و عدم توجه طرفین یعنی خریدار و فروشنده به رعایت این قوانین بی اعتمادی شدیدی بین دو گروه جویای مسکن و مسکن سازان به وجود آمده است، حتما لازم است هرکس که می خواهد پیش فروش کند یا پیش خرید نماید این دو قانون و آیین نامه را مطالعه کند

  • قانون پیش فروش ساختمان
  • آیین نامه اجرائی قانون پیش فروش ساختمان

توصیه ما: قبل از هر کاری این دو متن کوتاه قانونی را مطالعه نمایید و پس از یافتن ساختمان مورد نظر با مراجعه به یک مشاور حقوقی شرایط ملک را با شرایط قانونی تطبیق دهید و یک قرارداد متناسب را انتخاب نمایید و اگر فروشنده نمونه ای را به شما ارائه می نماید آن را به دقت با مشاور خود بررسی نماید دقت کنید که فرمت های موجود در بنگاه ها به هیچ عنوان نمونه قراردادهای خوبی نیست و به آن اکتفا نکنید.

اولین قدم در پیش فروش و یا پیش خرید آپارتمان نکات کلیدی در پیش فروش آپارتمان نکات کلیدی در پیش خرید آپارتمان پیش فروش آپارتمان پیش خرید آپارتمان

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو