قدرت چانه‌زنی

قدرت چانه‌زنی

قدرت چانه‌زنی نقش مهمی در ایجاد فرصت‌های جدید تجاری دارد و بعضی از این قدرت خدادادی برخوردار هستند. یکی از وجوه ایجاد فرصت تجاری مسائل حقوقی و قرارداد است.

متأسفانه ما وقتی منافع مالی را تضمین شده می‌بینیم، زمان خوب و پیش پرداخت مناسب را به دست می‌آوریم، یادمان می‌رود که ریسک کار را چگونه تضمین کنیم، اختلافات را به چه روشی مدیریت کنیم، خسارات را چگونه بگیریم، باید در مذاکرات با بهره‌گیری از این قدرت خدادادی توجهی هم به اهمیت متن قرارداد و مسائل حقوقی شود.

دقت کنیم که یک توافق تجاری فقط پول و کالاهای جابه‌جا شده نیست. بدون شک اگر نوع کار انجام شده اقتضاء تنظیم یک قرارداد را دارد مذاکره در جزئیات مسایل حقوقی امری مهم است.

وقتی یک نمونه قرارداد آماده قابل اعتماد در دسترس داشته باشید همان می‌تواند موضوع مذاکره باشد و جزئیات را به شما یادآوری کند. سعی کنید بر متن پیشنهادی که ارائه می دهید مسلط باشید.

اگر قراردادی بین دو نفر نوشته می‌شود برای روز اختلاف است. همین جمله ساده را خیلی وقت‌ها فراموش می‌کنیم.

آن روزی که همه خوشحال‌اند و فکر می‌کنند سود خواهند بردو نیازی به نوشتن قرارداد نیست.همان روز، روز حسرت است .

توافقات نوشته می‌شود که اگر روزی اختلافی پیش آمد بتوان به آن استناد کرد و اختلاف را حل کرد. پس هر قرارداد مکتوبی باید دارای دو نکته اساسی باشد؛

یک. دقیق و قابل استناد باشد.

دو. حداقل منافع شما در آن لحاظ شده باشد.

یکی از مهم‌ترین دلایل برای نادیده گرفتن این نکات ، قدرت چانه زنی طرف مقابل است . حواس شما جمع باشد که محو قدرت بیان طرف مقابل نشوید و همیشه به دنبال مکتوب کردن توافقات خود باشید.

توصیه ما:

حتما در زمان مذاکره، درباره متن قرارداد هم مذاکره کنید و نظرات طرف مقابل را بشنوید و قرارداد را با توافق قطعی، جزء به جزء تبادل کنید. اگر متن را از طرف مقابل دریافت می‌کنید حتما با دقت مطالعه کنید. با یک کارشناس خبره امر مشورت کنید. قدرت چانه زنی خود را برای تمام مراحل یک توافق کامل به کار بگیرید و نه فقط برای بخشی از آن.

قدرت چانه‌زنی, چانه زنی, چانه زنی در خرید, چانه زنی مهریه, چانه زنی در مذاکره, چانه زنی از بالا, چانه زنی چیست, چانه زنی سیاسی, چانه زنی و مذاکره, چانه زنی جمعی,

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو