قدیم مردم حرفشون حرف بود

قدیم مردم حرفشون حرف بود

قدیم مردم حرفشون حرف بود!

جمله جالبی‌ست. شما را نمی‌دانم ولی من زیاد شنیدم و همیشه برام سؤال بوده؛ واقعا این قدیم کی و کجا بوده؟ چرا ما عادت داریم عدم تطبیق خودمان با شرایط زمان را بیاندازیم گردن مردم و روزگار. بر فرض که قدیم، مردم روی سیبیل معامله می‌کردند، امروز دیگر شرایط عوض شده. دیگر نمی‌شود آن‌جور معامله کرد. باید شرایط امروز را درک کرد و بهترین راه را یاد بگیریم.

 فقط نمیشه که شکایت کرد و از زمانه بد گفت. اصرار ما برای اثبات بدی زمانه و مردم آن، تلاش برای سرپوش گذاشتن بر کم‌دقتی‌ها و سهل‌انگاری‌های خودمونه.

آخه تاجر قدیم مگه چقدر گردش مالی و تنوع موضوعات داشت که نیاز باشه به قوانین و فرمول‌های دقیق و پیچیده برای مسائل مالی و حقوقیش؟!

 از طرفی اساسا این تصور که قدیما همه چیز بر اساس اعتماد میتونه شکل بگیره نادرسته. گیرم که امروز هم بشه اعتماد کرد یعنی دیگه لازم نمیشه مسائل حقوقی و مالی مدون و مکتوب بشه؟!

به نظر من  قدیم هم متناسب با آن روز، مردم توافقات خود را می نوشتن. این همه اسناد وقف و مبایعه نامه املاک و … که در موزه ها هست مربوط به همین‌هاست دیگه.

    عادت کردیم ،در مسائل حقوقی و مالی دقت نکنیم، مشاوره هم نگیریم بعد وقتی که تو دردسر وارد میشیم ،از زمانه و بدی آدم‌هاش شکایت می کنیم .

   بهتره در تقصیرات خودمان دیگران رو شریک نکنیم. بهتره فرزند زمان خود باشیم. یاد بگیریم وقتی در یک جامعه در حال توسعه زندگی می‌کنیم، به غیر از بهره‌مندی از امکانات و خدمات، قواعدی هم برای این بهره‌مندی هست.

اطلاعات حقوقی وجود دارد و لازم است که اگر نمی‌دانیم، تلاش کنیم برای فراگیری آنها. تجارت امروزی که با وسیله (چک و تلفن و ایمیل و …) انجام می‌شود با خریدهای نقد و نسیه قدیم قابل مقایسه نیست؟

توصیه ما:

  اطلاعات حقوقی لازمی وجود دارد، تلاش کنیم برای فراگیری آنها ، این سهل انگاری عامل اصلی مشکلات حقوقی به خصوص در امضاء قراردادها می باشد .

     لازم نیست حقوقدان باشید فقط اراده کنید تا در مخمسه نیفتید.

   اگر می‌خواهید کاری کنید که نسبت به آن اطلاعات کامل ندارید بهترین راه، تلاش برای یافتن اطلاعات از دسترس‌ترین شیوه ممکن است. ابراز بی‌اطلاعی در مواقع گرفتاری، در عصر ارتباطات و دهکده جهانی فقط یک بهانه است؛ عذر بدتر از گناه

 

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو