قراردادی به نام پیمان چیست ؟

 قراردادی به نام پیمان چیست ؟

این عنوان رو زیاد شنیدیم. پیمان یکی از انواع مختلف قراردادها است که دولت به جهت واگذاری کارهای خود به پیمانکاران از آن استفاده می کند و نمونه های مختلفی دارد ولی همگی از یک قوائد واحدی پیروی می کنند و این نوع از قراردادها تابع یک سری شیوه های خاص نظارت مدیریت مالی و اجرائی و رفع اختلاف هست.

دولت به جهت حفظ حقوق خود و به نمایندگی از مردم و در جهت حفظ حقوق عموم مردم از آن بهره می برد قوائد حاکم بر آن بسیار خشک و در اکثر موارد غیرقابل انعطاف است. لذا پیمانکاران در حوزه حقوقی و اختیار مذاکره در متن و ضوابط حاکم بر قراردادهای خود خیلی قدرت عمل ندارند و عمده اختیار و فضای چانه زنی متعلق به قیمت و شکل و حجم کار و پرداخت ها است.

لذا توصیه می شود که در این گونه قراردادها به علت نوع خاص و ضعیت حقوقی آن ، مسائل مالی ، پیش بینی دقیق حجم کار و توان اجرایی خود را با دقت بیشتری بررسی نمایید و در زمان شرکت در مناقصات با دیده باز و آینده نگری کامل اقدام نمایید چون به هر دلیلی در اجراء پیمان با مشکلی مواجه شوید آنکه تصمیم گیرنده است شما نیستید و پیمان و قواعد عمومی آن برای خروج از بن بست و اختلافات طرق مختلفی را پیش بینی نموده که شما تابع بی چون و چرای آن هستید.

توصیه ما: دولت قدرت حاکمه را دارد و متناسب با قدرت خود اختیارات بی چون و چرائی را برای خود در قراردادهای پیمانکاری یا می توان گفت در اکثر قراردادهای خود ایجاد می کند و شما در این بخش از موضوع نقش چندانی ندارید لذا به جهت آن که در مراحل اجرائی کار به مشکلات برنخورید بهتر است با دقت ضوابط حاکم بر شرایط عمومی پیمان را مطالعه و با ابعاد آن آشنا باشید و طوری برنامه ریزی کنید که همیشه از کارفرمای خود جلوتر و دست بالا را در اجراء توافقات متناسب با پرداخت ها و شرایط کار داشته باشید .

قراردادی به نام پیمان چیست ؟, پیمان چیست؟, قرارداد پیمان مدیریت, قرارداد پیمان مدیریت ساختمان, قرارداد پیمان, قرارداد پیمانی چیست؟, قرارداد پیمانی

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو