قرارداد عادی بهتراست یا قرارداد رسمی ؟

 

قرارداد عادی بهتراست یا قرارداد رسمی ؟

به قراردادی که در دفاتر اسناد رسمی ویا نزد مامور رسمی دولت تنظیم شده باشد، قرارداد رسمی گفته می شود و توافقاتی که در دفاتر رسمی ثبت نشده باشد اسناد عادی یا قرارداد عادی است . به طور کلی دفتر اسناد رسمی طبق ضوابط خود اکثر قراردادهای اشخاص را می‌تواند ثبت نماید. حال سؤال این است که بین اسناد رسمی و عادی چه تفاوتی هست؟

از لحاظ اعتبار اسناد، هیچ تفاوتی بین اسناد عادی و رسمی وجود ندارد

همین که قراردادی بین طرفین به امضا برسد معتبر بوده و بین آنها قابل اجرا است. اما احتمال دارد یک قرارداد عادی از لحاظ صحت تنظیم و تاریخ تنظیم در محاکم مورد ایراد واقع شود.

ادعای جعل و انکار و یا تردید، موضوعی است قضایی و دادگاه به آن رسیدگی می کند.اما این ایرادات تا به اثبات نرسد موجهی یا دلیلی بر بی اعتباری قرارداد عادی نیست

همین که قرارداد به امضاء طرفین رسید و شرایط قانونی تنظیم وجود داشته باشد برای طرفین لازم و معتبر است البته موضع در قراردادهایی که موضوع آن املاک است متفاوت است.

عادی بودن برای یک قرارداد عیب نیست و تنها مزیت یک قرارداد رسمی نسبت به قرارداد عادی، غیرقابل جعل و غیرقابل انکار بودن آن است.

نباید از قرارداد عادی ترسید چرا که ملاک قضاوت بین شما در صورت اختلاف محتوی و متن و شروط قرارداد، نوع و میزان توافقاتی است که در قرارداد آمده و هیچ تفاوتی در این موارد بین یک قرارداد عادی یا قرارداد رسمی وجود ندارد.

توصیه ما:

قراردادهای خود را با متن تنظیم شده توسط خودتان و با بهره گیری از یک مشاور در صورت امکان در دفاتر اسناد رسمی ثبت کنید. بله در هر صورت قرارداد رسمی را باید ارجعیت داد.

با داشتن اطلاعات حقوقی یا استفاده از خدمات یک مشاور در زمان تنظیم اطمینان حاصل کنید که قرارداد یک قرارداد صحیح و بدون ایراد قانونی است و با گرفتن چند نفر شاهد بر امضاء و تنظیم قرارداد احتمال انکار قرارداد را از طرف مقابل کاهش دهید .

آنچه که در این دو نوع از قراردادها مهم است متن قرارداد شما است چرا که ملاک قضاوت بین شما متن قرارداد و قانون است و نه متن دیگری. لذا تلاش شما برای گنجاندن حقوق خود در یک قرارداد بهترین ضمانت اجرای حفظ منافع شما است.

قرارداد عادی, تنفیذ قرارداد عادی, قراردادهای عادی, ابطال قرارداد عادی, فسخ قرارداد عادی, قرارداد رسمی, قرارداد رسمی وزارت کار, قرارداد رسمی اداره کار, قرارداد رسمی چیست

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو