قرارداد مختصر باشد یا مفصل ؟

قرارداد مختصر باشد یا مفصل ؟

تا حالا شاید به این موضوع فکر نکرده باشید، وقتی که یکی می خواد حتما توافق انجام بشه و ترس هم داره که نکنه با دیدن این متن قرارداد مذاکره به نتیجه نرسه، آیا یک قرارداد مختصر کافیه؟

در ارتباط با حجم یک قرارداد عوامل زیادی دخیل است ولی شما در بعضی از قراردادها هر کاری هم که بکنید از یک یا دو صفحه بیشتر نمی شه، مگر یک قرارداد اجاره معمولی یا یک قرارداد خرید ماشین و قطعات چقدر نکته پنهان و پیچیدگی داره که باید حجیم بشه؟

یکی از مهم‌ترین عوامل در میزان حجم یک قرارداد، اعتماد طرفین است. وقتی شما با یک مشتری ثابت یا یک انسان قابل پیش بینی روبرو هستید و وقتی با یک شرکت معتبر در حال مذاکره هستید شاید ذکر بعضی مطالب در قرارداد غیرضروری باشد ولی وقتی که شما شخصی را نمی‌شناسید دیدن جزئیات امر در متن قرارداد قطعا لازم است.

عامل بعدی در میزان حجم یک قرارداد موضوع یا آن چیزی است که در رابطه‌اش توافق شده و قرار است که تنظیم شود. اگر کار و موضوع قرارداد یک امر پیچیده و چند وجهی است مثلا یک سرمایه گذاری و مشارکت صنعتی، تعیین تکلیف موارد مهم از جمله چگونگی حل اختلاف، ضمانت حین انجام ،خسارات ، تقسیم منافع، مدیریت پروژه، حسابرسی، انبارگردانی، دریافت وام وتسهیلات بسیار ضروری است و باید تلاش کنیم یک قرارداد مطمئن را تنظیم کنیم و اطمینان داشته باشیم که در فرآیند اجراء کار، بن بست بوجود نمی‌آید.

*قرارداد مانند یک نقشه راه است اگر در یک مسیر طولانی نقشه مختصری داشته باشید ،جزسردرگمی و بی راهه نصیبی نداریم.

اگر قرارداد مختصر باشد به نظر شما ایجاد توافق جدید یا اصلاح آن با حفظ منافع دو طرف به دور از شرایط تحمیلی چقدر قابل دست یافتن است؟

توصیه ما: در زمان مذاکره، متناسب با موضوع قرارداد، شخصیت طرف مقابل و حجم کار ، متن قرارداد خود را انتخاب کنید. درست است که به دست آوردن یک قرارداد نقش بسیارمهمی در یک تجارت رو به توسعه دارد. ولی توجه به آینده و موانع پیش رو از اولویتی بالا برخوردار است. دقت کنیم که تلاش خود را برای هر دو موضوع باید بکار گیریم. مطمئن باشید با مذاکره و تعامل صحیح دو طرف، شما می‌توانید شرایط و قرارداد مدنظر خود را تبدیل به یک سند مورد توافق کنید. سعی کنیم قدرت چانه زنی را از مسائل مالی به سمت موارد حقوقی و قرارداد هم هدایت کنیم.

قرارداد مختصر باشد یا مفصل ؟, قرارداد کرسنت, قرارداد ترکمنچای, قرارداد کار, قرارداد ۱۹۱۹, قرارداد الجزایر, قرارداد دارسی, قرارداد گلستان, قرارداد اجاره

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو