ماده ۱۰قانون مدنی

ماده ۱۰قانون مدنی
ماده ۱۰قانون مدنی

این ماده شاید پرکاربردترین ماده از قانون مدنی ایران باشد تقریبا در تمام قراردادهای حقوقی افراد، با صراحت یا با اشاره از آن یاد می شود و این همان اصل آزادی قراردادها است که در گذشته در رابطه با آن نکاتی گفته شد.

ماده۱۰ قانون مدنی

“قراردادهای حقوقی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد نافذ است”

اصل بر آزادی هست لیکن همانند تمام آزادی های بشری حد و حدودی دارد. اما این حد و حدود نسبت به گستره اختیار شما بسیار اندک است و متوقف موارد خاص است.

قانون در معاملات و قراردادها اصولی را شناسایی نموده که بر روابط افراد حاکم است به شرط آنکه افراد خلاف آن توافقی ننموده باشند، یعنی اگر موضوعی را شما در قرارداد خود نیاورید برای رفع اختلاف و حل آن دو راه است. یا توافق دو طرف قرارداد ویا مراجعه به قانون ، در عمده موارد حکم قانون دربرگیرنده منافع طرفین است ولی در مواردی قانون سکوت دارد یعنی اصلا حکمی ندارد.

توصیه ما: تا آنجا که می توانید با توافق بر مبنای منافع طرفین حل مشکلات خود را پیش بینی و مکتوب کنید وگر نه قانون برای شما تصمیم خواهد گرفت و شاید حکم قانون به مزاق شما خوش نیاید.

ماده ۱۰قانون مدنی, ماده ۱۰ قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران, ماده ۱۰ قانون مدنی چیست, ماده ۱۰ قانون مدنی جمهوری اسلامی, ماده ۱۰ قانون مدنی ایران, ماده ۱۰ قانون مدنی کشور, ماده ۱۰ قانون مدنی, ,

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو