مزایده چیست؟

مزایده چیست؟

مزایده یا فروش کالا از طریق حراج ، شیوه ای است که عمدتا دولت و شرکت های دولتی برای فروش اموال، دارایی ها و خدمات خود ملزم به استفاده از آن هستند.

مزایده یک نوح حراج است و به معنی فروش کالا به بیشترین قیمت است. روش های مختلفی در مزایده های دولتی استفاده می شود اما عمدا از روش مزایده انگلیسی استفاده می گردد. دولت ملزم است مراحل مقدماتی را برای برگزاری مزایده اجراء نماید که عبارت است از برآورد قیمت یا کارشناسی کالا، تعیین زمان برگزاری جلسه مزایده، انتشار آگهی مزایده وگذاشتن زمانی برای بازدید و معرفی کالاها. برگزاری جلسه مزایده و فروش کالا به بیشترین قیمت ارائه شده از طرف خریداران است.

شرکت در مزایده های دولتی حرفه بعضی ها است و اگر تجربه این کار را ندارید به شما توصیه می شود اول به طور کامل قوائد و ضوابط کار و همچنین روابط و شیوه های ارائه پیشنهاد را بدانید و تجربه کنید. قبلا آنچه را که به مزایده گذاشته اند رویت نموده و از کم و کیف قیمت آن اطلاع کامل داشته باشید.

عرف و الزام دولت بر این است که با ارائه قیمت کف کارشناسی، کالای خود را عرضه کند و این نکته که معمولا قیمت کارشناسی کمتر از قیمت معاملاتی در بازار است یک فرصت است.

توصیه ما: در مزایده ها به این نکته توجه کنیم که همیشه لازم نیست برای برنده شدن در مزایده قیمت را بالا ببرید شیوه های دیگری هست که نیاز به تجربه دارد و هرگز بدون اطلاع کامل وارد یک مزایده نشوید .در عرف حقوقی بخش خصوصی ایران جز در چند صنف و کالاهای محدود ، استفاده از شیوه مزایده معمول نیست و معمولا این شیوه را برای دولت شناسایی می کند.

مزایده چیست؟, مزایده الکترونیکی چیست, مزایده آنلاین چیست, اسناد مزایده چیست, مناقصه و مزایده چیست؟, مزایده ومناقصه چیست, مزایده معکوس چیست, مزایده مناقصه چیست,

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو