نمونه قرارداد چیست؟

نمونه قرارداد چیست؟

نمونه قرارداد، فرمت قرارداد یا قرارداد تیپ، متن خامی است که توسط کارشناسان حقوقی و امور قراردادها تنظیم و به منظور استفاده و بهره مندی در مکتوب سازی توافقات و قراردادهای اشخاص قابل استفاده می باشد.

البته تفاوتی در استفاده از اصطلاح نمونه قرارداد و تیپ قرارداد وجود دارد و آن این است که هرگاه دولت از لفظ تیپ قرارداد استفاده می کند برای دستگاه های مربوطه و زیرمجموعه دولت تبعیت از آن الزام آور است و مدیران و بخش‌های حقوقی و بازرگانی در قراردادهای خود ملزم به استفاده از تیپ قراردادهای ابلاغی از طرف سازمان مدیریت یا نهادهای بالادست خود می باشند.

اما در بخش خصوصی افراد در تنظیم و بهره مندی از نمونه ها و تبادل قراردادها آزادی کامل دارند و هیچ الزامی برای تبعیت از این گونه قراردادهای تیپ وجود ندارد.

استفاده از نمونه قراردادها راهی برای بهره مندی از تجربه و نظریات کارشناسان حقوق است و این اصل که هر قرارداد برای خود یک موجودیت و استقلال کامل دارد اصلی است کلی و لازم، اما تقریبا بسیاری از محتوایی که در یک نمونه قرارداد از یک نوع مشخص مثلا اجاره آورده می شود، تشابه زیادی با دیگر نمونه ها وجود دارد .

قطعا استفاده از یک نمونه قرارداد به شما کمک می کند آن نکته ها و ضروریاتی که شاید شما نسبت به آن اطلاع یا تجربه ای نداشته باشید را از قلم نیندازید

شما با استفاده از نمونه قراردادها، بخش مهمی از اطلاعاتی را که باید از طریق مشاوره به دست آوردید را کسب می کنید و در اصل نمونه قرارداد، یک مشاوره آزاد با یک یا چند کارشناس حقوقی است .

توصیه ما: نمونه قرارداد یک متن حقوقی خوب است که شما می توانید در توافقات خود از آن بهره برداری کنید به شرط آنکه در تنظیم و تدوین آن یک کارشناس خبره امور قراردادها دخالت داشته باشد و از هماهنگی و یکپارچگی کامل برخوردار باشد. لذا سعی کنید که از منبع و تنظیم کننده یک نمونه قرارداد اطلاع کسب کنید و بعد آن را استفاده کنید. محتوای یک نمونه قرارداد مطلق و غیرقابل تغییر نیست و ضرورت دارد که شما متناسب با موضوع قرارداد، شرایط و توافقات خاص فی مابین، آن را به قراردادی اختصاصی تبدیل کنید.

نمونه قرارداد چیست؟, نمونه قرارداد کار, نمونه قرارداد مشارکت, نمونه قرارداد پیمانکاری, نمونه قرارداد اجاره مغازه, نمونه قرارداد بازاریابی, نمونه قرارداد مشارکت در ساخت

×

خرید قرارداد

لطفا برای خرید این قرارداد نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از تکمیل و ارسال فرم، فورا به صفحه پرداخت منتقل خواهید شد. پس از پرداخت ، فایل قرارداد قابل دانلود است.

و یا انصراف

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو سایت ، آموزش سئو توسط امین سئو